Ватикан розпочав підготовку до візиту Папи Римського в Україну

У Ватикані розглядають запрошення Папі Римському відвідати Україну й обирають момент, коли візит зможе стати найбільш результативним.

Про це в ефірі національного телемарафону повідомив посол України у Ватикані Андрій Юраш, повідомляє Укрінформ.

Коментуючи поновлення Міністерством закордонних справ запрошення Папі Римському відвідати Україну, дипломат зазначив, що раніше вони надходили і від Президента та Прем’єр-міністра України, і від очільників римо- та греко-католицької церков в Україні.


Андрій Юраш
посол України у Ватикані

«Базова теза (Ватикану – ред.) – ми розглядаємо, ми розуміємо вагу і хочемо зреалізувати цей візит у той момент, коли можна буде очікувати на отримання найбільш вагомого позитивного результату»

Він припустив, що наразі візит Папи Римського в Україну є одним з найважливіших питань на порядку денному в столиці Святого Престолу.

«Дуже хочеться сподіватися, що за якийсь тиждень-два буде ухвалене збалансоване очевидне рішення»

— Андрій Юраш,
посол України у Ватикані

Нагадаємо, у Міністерстві закордонних справ України 3 травня заявили, що Україна, на відміну від росії підтверджує свою прихильність до діалогу і вкотре запрошує Папу Римського здійснити візит до Києва.

Раніше Папа Римський Франциск висловив готовність зустрітися у москві з російським диктатором владіміром путіним, аби спробувати «зупинити звірства», що відбуваються через російське вторгнення в Україну. Однак у Кремлі ігнорують таку пропозицію.

Крім того, Ватикан скасував заплановану на червень у Єрусалимі зустріч Папи Франциска з московським патріархом кірілом, який підтримує війну росії проти України.