“Хрещатик побачить парад перемоги – перемоги України” – Зеленський звернувся до українців

Ми б’ємося за свободу для своїх дітей, а отже, переможемо.

Ми ніколи не забудемо те, що зробили наші предки у Другій світовій війні, у якій загинуло понад вісім мільйонів українців. Президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення до українців 9 травня.

“24 серпня 2021 усією країною ми відзначали 30-річчя нашої незалежності. Хрещатиком ішли наші військові, наші захисники, наша техніка. В небі летіла наша “Мрія”. Немає нічого небезпечнішого ніж підступний ворог, але немає нічого отрутнішого від удаваного друга”, – каже Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Травневе побєдобєсіє Росії може стати останнім” – погляд Віктора Бобиренка

Президент наголосив, що це війна не двох армій. Це війна двох світоглядів.

“Варварів, які обстрілюють музей Сковороди і вірять, що їхніми ракетами можна знищити нашу філософію. Вона їх дратує, вона їм чужа, вона їх лякає”, – каже.

Наша філософія полягає у тому, що ми вільні люди, які йдуть своїм шляхом, зазначив Зеленський. Він додав, що українці не віддадуть ворогу ані клаптика своєї землі.

“Сьогодні ми відзначаємо День перемоги над нацизмом. І нікому не віддамо ані клаптика своєї історії. Ми пишаємося нашими предками, які разом з іншими народами у складі антигітлерівської коаліції перемогли нацизм. І ми нікому не дамо анексувати цю перемогу, не дамо її привласнити”, – наголошує.

Зеленський каже, що Росія мріяла, щоб українці відмовилися відзначати 9 травня й перемогу над нацизмом. Щоб слово “денацифікація” отримало шанс.

Додає, що мільйони українців боролися з нацизмом і пройшли довгий і важкий шлях. Вигнали нацистів з Луганська, з Донецька, звільнили від окупантів Херсон, Мелітополь, Бердянськ й інші міста України.

“У День перемоги над нацизмом, ми боремося за нову перемогу. Шлях до неї важкий, але ми не сумніваємося, що переможемо. В чому наша перевага над ворогом. Ми розумніші на одну книгу. Це підручник з історії України”, – наголосив.

Додав, що українці не знали б горя, якби всі наші вороги вміли читати й робити правильні висновки.

“24 лютого Росія почала наступ на ті самі граблі. На них наступає нога кожного окупанта, який приходить на нашу землю. Ми пережили різні війни, але всі вони мали один фінал. Нашу землю засівали кулі й снаряди, але жоден ворог не зміг пустити тут коріння”, – каже.

Зеленський наголосив, що вільний дух українців неможливо скувати.

“Нема окупанта, який зможе прижитись на нашій землі. Нема кайданів, які можуть скувати наш вільний дух. Нема загарбника, який зможе панувати над нашим вільним народом. рано чи пізно ми перегаємо, бо це наша земля”, – підкреслює.

Він наголосив, що зовсім скоро в Україні буде два Дні Перемоги. А в когось не залишиться жодного.

“Бо хтось воює за батюшку царя, за фюрера, партію і вождя, а ми – за Батьківщину. Ми ніколи не воювали проти когось. Ми завжди воюємо за себе. За свою свободу. За свою незалежність. Перемогли тоді. Переможемо й зараз. І Хрещатик побачить парад перемоги перемоги України! З Днем перемоги над нацизмом!”, – підкреслив президент.

Доповнюється…