Javelin вироблятимуть удвічі більше через війну в Україні – ЗМІ

Американський виробник зброї Lockheed Martin Corp планує майже вдвічі збільшити виробництво протитанкових комплексів Javelin через зростання попиту після вторгнення Росії в Україну.

Обсяг виробництва планують “негайно” збільшити з 2100 до 4000 тисяч одиниць на рік, повідомив генеральний директор компанії Джеймс Тайклет, цитує Reuters.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США закуплять для ЗСУ ракети з лазерним наведенням і безпілотники-розвідники

Попит на продукцію Lockheed Martin буде зберігатися і після завершення війни в Україні через загрози з боку Росії та Китаю, вважає Тайклет.

Міноборони США веде переговори з американськими виробниками зброї щодо варіантів для закупівлі нових систем озброєнь для України. Уже надійшло близько 300 пропозицій.

Раніше Пентагон заявив, що найбільш корисною зброєю є протитанкові ракети Javelin та зенітні ракети Stinger, які Вашингтон та його союзники постачають в Україну майже щодня.

Інтенсивне використання, а також ефективність на полі бою, продемонстрована українськими силами, викликали інтерес до поповнення запасів цієї зброї.

Raytheon Technologies (RTX.N) і Lockheed Martin Corp (LMT.N) спільно виробляють Javelin, тоді як Raytheon виробляє Stingers. Іншими провідними виробниками зброї є Boeing Co (BA. Н) Нортроп Грумман (NOC. N), General Dynamics (GD.N) та L3Harris Technologies (LHX.N).