США оголосили про нові санкції проти РФ: подробиці

Білий дім оголосив про нові санкції США проти Росії, які в першу чергу зачеплять найбільші російські телеканали, промисловий сектор Росії. Також під заборону потрапляє можливість американців надавати РФ фінансові послуги.

Про це йдеться у повідомленні Білого дому.

Так, під санкції потрапили найпопулярніші прокремлівські телевізійні станції: Перший канал Росії, Росія-1 та Телерадіокомпанія НТВ. США забороняє розміщення реклами та надання обладнання по каналах. Тільки за 2021 рік вони отримали понад 300 млрд доларів рекламного доходу із західних країн, заявив CNN високопосадовець США.

Також США забороняють своїм громадянам надавати росіянам фінансові послуги (бухгалтерський облік, довіру та створення компаній, а також консультаційні послуги з управління). Вони є ключовими для збагачення російських компаній та еліт, приносячи прибуток для військової машини Росії.

США також запроваджує додаткові обмеження на промисловий сектор Росії. Йдеться про широкий спектр сировини та продуктів, включаючи обробку дерева, виробництво двигунів, бойлерів, вентиляторів, бульдозерів та низку інших промислових комерційних товарів.

Під санкції США потрапили російська компанія «Промтехнологія», яка виробляє гвинтівки та іншу зброю, а також сім судноплавних та одна морська буксирувальна компанія. Крім того, Вашингтон призупиняє дозволи на експорт низки ядерних матеріалів до РФ.

США наклали близько 2600 візових обмежень на російських та білоруських чиновників та військових чиновників, а також вводять санкції проти восьми керівників російського Ощадбанку, 27 керівників Газпромбанку, а також проти Московського промислового банку та 10 його дочірніх структур.