До Києва повернуться посольства США та Канади

Адміністрація Джо Байдена вирішила повернути посольство до Києва 9 травня. Про це пише американська служба CBS із посиланням на чотирьох чиновників США.

Посольство найближчим часом планує відновити роботу у Києві та підняти американський прапор.

«Повернення дипломатів у посольство покликане підкреслити нездатність президента Росії Володимира Путіна захопити українську столицю незважаючи на те, що зараз йде його важка війна на виснаження на півдні та сході країни», — пише CBS, зазначивши, що цей крок є частиною зусиль США щодо протидії російській. пропагування.

«Росіяни зроблять усе можливе, щоб використати дату [9 травня] з погляду своїх пропагандистських зусиль, — заявляв раніше представник Держдепартаменту Нед Прайс. — Я цілком упевнений, що ви почуєте більше від США, наших партнерів, у тому числі й партнерів по НАТО, напередодні 9 травня».

Видання CNN зняло, як тимчасово повірена США в Україні Крістіна Квін та група американських дипломатів 8 травня повернулися до київського посольства.

Крім того прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив про відновлення роботи посольства в Києві та підняття державного прапора країни.