Російські загарбники на Запоріжжі готуються до 9 травня: грабують, забирають паспорти, риють траншеї

На тимчасово захоплених територіях Запорізької області російські окупанти готуються до “святкувань” 9 травня і грабують місцевих мешканців.

Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова.

В Енергодарі відбирають у мешканців документи і обіцяють віддати саме 9 травня – щоб велика кількість українців зібрались в одному місці і створить необхідну картинку для російських телеканалів.

Для того, аби провести захід перекривають рух у частині міста та виїзди з дворів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проти рашистки Чичеріної порушили кримінальну справу

У Кам’янці-Дніпровській працівників організацій та підприємств змушують у понеділок прийти на роботу та взяти участь у параді.

Місцеві жителі помітили траншеї, що їх вирили російські солдати в районі виїзду на Костянтинівку неподалік Мелітополя.

А в самому Мелітополі з ранку вісім автоматників вишикувалися біля танка на Братському цвинтарі.

У Таврійському агротехнологічному університеті окупанти перевіряли аудиторії вікна яких, виходять на центральний проспект міста.

У нижній частині міста в районі вулиці Олександра Невського від ранку озброєні військові проводили обшуки, а на цвинтарі Нове жителі чули вибухи та постріли.

Росіяни продовжують грабувати промислові активи Мелітополя.

Нещодавно окупанти вивезли всю продукцію та обладнання із заводу “Біол”. А днями місцеві зняли на відео склади з награбованим майном, які залізницею везуть до Криму. Більшість вантажу становить листова оцинкована сталь у рулонах.

“Терор, жорстоке поводження з мирними жителями на окупованих територіях – це військовий злочин, визначений Статутом Міжнародного військового трибуналу та Римським статутом Міжнародного кримінального суду, та порушення норм Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни”, – пише омбудсмен.

7 травня російські окупанти вбили у Запорізькій області активіста, патріота Сергія Семенека. Перед цим чоловіка катували.

В області загарбники силою женуть людей “святкувати” 9 травня.