Путін привітав українців із Днем Перемоги

Президент Росії Володимир Путін на тлі війни привітав українців з 77-ю річницею перемоги у Другій світовій війні.

Також Путін звернувся до керівників Л/ДНР, йдеться на сайті Кремля.

У “привітанні лідерам та громадянам іноземних держав” Путін звернувся “до лідерів та громадян Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Молдови, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, Абхазії, Південної Осетії, Донецької Народної Республіки, Луганської Народної Республіки, також народів Грузії та України”.

У посланнях до лідерів і народів Путін заявив, що “сьогодні спільний обов’язок – не допустити відродження нацизму, який завдав стільки страждань людям різних країн”, а також “зберігати та передавати нащадкам правду про події воєнних років, спільні духовні цінності та традиції братньої дружби”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через 77 років світ стикнувся з російською версією нацизму – Шмигаль

При цьому Кремль повідомляє, що у “вітальних телеграмах” ватажкам Л/ДНР президент РФ заявив, що “сьогодні наші військовослужбовці, як і їхні предки, пліч-о-пліч борються за звільнення рідної землі від нацистської скверни”, і висловив упевненість, що “як і 1945 року, перемога буде за нами”.

Крім того, Путін звернувся окремо до українських ветеранів, заявивши, що жертви, яких зазнали в ім’я “спільної перемоги”, неможливо забути.

“Сьогодні нацизм знову піднімає голову та намагається насаджувати свої варварські, нелюдські порядки. Наш священний обов’язок – не допустити реваншу ідейних спадкоємців тих, хто був повалений у Великій Вітчизняній війні”, – заявив він українським ветеранам.

8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення. Цього дня 1945-го в Берліні о 21:20 за місцевим часом підписали Акт капітуляції Німеччини. Лідер Німеччини Адольф Гітлер застрелився 30 квітня 1945 року у своєму бункері.