Через 77 років світ зіштовхнувся з російською версією нацизму – Шмигаль

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль звернувся до українців у День пам’яті та примирення.

Зазначив, що цивілізований світ знає “ціну, сплачену за мир у Другій світовій війні, і шанує пам’ять тих, хто віддав життя за перемогу над нацизмом”. Звернення опублікував в Telegram.

“Як би сильно одній державі не хотілося привласнити всі надбання, перемогу над нацизмом здобули десятки країн і народів, серед яких і українці. Ми втратили в Другій світовій війні понад вісім мільйонів співвітчизників і завжди цінували здобуті важким шляхом мир і свободу.

На жаль, через 77 років цивілізований світ знову зіштовхнувся з нацизмом. З його російською версією, що визрів саме на культі перемоги у війні, яку ж радянський режим і розв’язав із нацистами. Уже зараз цілком очевидно, що Росія не планує зупинятися на Україні. Хто буде наступним? Міжнародна спільнота має використати здобутий гіркий досвід Другої світової, щоб зупинити війну в серці Європи”, – написав Шмигаль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Неважливо, що 9 травня збирається сказати чи зробити Путін

Він зауважив, що українці, маючи власний історичний досвід, знають, що “наш народ незламний і обов’язково перемагає тоді, коли об’єднаний”.

“Коли разом ми боронимо нашу землю, наші родини. Перемогли нацизм – переможемо й рашизм”, – додав прем’єр-міністр.

8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення. Цього дня 1945-го в Берліні о 21:20 за місцевим часом підписали Акт капітуляції Німеччини.

Лідер Німеччини Адольф Гітлер застрелився 30 квітня 1945 року у своєму бункері. Його наступником за заповітом став гросадмірал 53-річний Карл Деніц. Він створив власний уряд, який спробував вести переговори із союзниками, однак безуспішно.