Ембарго на російську нафту: чи будуть винятки для Угорщини та Словаччини
Єврокомісія може дозволити Угорщині та Словаччині не вводити ембарго на нафту в рамках шостого пакета санкцій проти росії. Йдеться про виняткові умови, продиктовані суттєвою залежністю обидвох країн від російських постачань сировини.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
У повідомленні йдеться, що Європейська комісія завтра завершує роботу над черговим пакетом санкцій проти росії, який передбачає ембарго на російську нафту.
За словами одного з чиновників в Єврокомісії, щоб зберегти єдність Європейського Союзу, Словаччині та Угорщині можуть дозволити не приєднуватися до ембарго або ж запропонувати більш тривалий перехідний період. Очікується, що європейське ембарго вводитиметься поетапно, і повноцінно діятиме тільки на початку 2023 року.
Європа імпортує майже половину російської сирої нафти та нафтопродуктів, зазначають у Reuters. Відтак з початку вторгнення в Україну країни Європейський Союз імпортував енергоресурсів майже на 20 млрд євро.
За даними Міжнародного енергетичного агентства, Словаччина та Угорщина, які знаходяться на південному маршруті нафтопроводу «Дружба», по якому російська нафта надходить до Європи, особливо залежні від Москви, отримуючи, відповідно, 96% і 58% сирої нафти та нафтопродуктів.
Нагадаємо, сьогодні, 2 травня, ціни на нафту продовжили падіння оскільки негативні очікування уповільнення економічного зростання в КНР, найбільшого у світі імпортера нафти, переважують побоювання потенційних перебоїв з постачаннями сировини на тлі завершення підготовки ЄС ембарго на російську нафту.
Також стало відомо, що щоденний експорт газу російським Газпромом у квітні впав до найнижчого рівня за останні три місяці.