Росія стягує ракети для нових ударів по територіях України – експерт

Росія вирішила, що для захоплення України потрібно використовувати всі свої ресурси. Наразі загарбники стягують ракети для нових ударів по українських територіях.

Про це розповів військовий історик Михайло Жирохов у ефірі ТСН.

«Ракет у них багато. Західні експерти, коли говорили про те, що ракети закінчуються, вони виходили з того, що у Росії буде якийсь запас, необхідний для захисту своєї території або для нападу на НАТО, як вони постійно говорили. Але росіяни зараз вирішили, що для захоплення України потрібно використовувати буквально все.

Тому ті розрахунки, які були у західних експертів на початку війни, вони були не зовсім правдиві», – зазначив він.

«Зараз Росія стягує ракети навіть з півночі, з Сибіру, там, де вони знаходилися, – на кордоні з Китаєм, Японією, з іншими країнами, – для того, щоб намагатися повністю підкорити Україну», – додав Жирохов.

Історик нагадав, що російська армія – це 2 мільйони військовослужбовців, і «далеко не всі вони зараз задіяні в Україні».

«По-друге, є таке поняття, як прихована мобілізація, коли військових призивають на 10-45 днів для того, щоб вони підвищили свої військові навички, а фактично їх відправлятимуть в Україну», – попередив Жирохов, кажучі про можливе оголошення у Росії мобілізації.

Раніше в Генеральному штабі ЗСУ попередили, що війська Російської Федерації можуть продовжувати обстрілювати об’єкти біля прикордонних районів України. Водночас на Волинському і Поліському напрямках противник активних дій не проводив.

Російські окупанти зазнали втрат одразу на кількох напрямках. Тепер загарбники зосередили зусилля на Криворізькому напрямку.

Протягом минулої доби окупанти обстріляли на Донбасі 14 населених пунктів. Внаслідок обстрілів отримали поранення четверо дітей, є жінки з рваними та різаними травмами.