НАТО проведе військові навчання у Польщі та кількох країнах ЄС

Сьогодні, 1 травня НАТО розпочинає військові навчання «Захисник Європи» та «Швидка відповідь» на території Польщі та ще восьми країн Альянсу. Заходи триватимуть майже місяць.

Про це повідомляється на сайті Міноборони Польщі.

«З 1 по 27 травня 2022 року відбудуться навчання Defender Europe 2022 (DE22 – «Захисник Європи») та Swift Response 2022 (SR22 – «Швидка відповідь») за участю польських солдатів», – йдеться в повідомленні.

Defender Europe 22 – це міжнародне спільне та регулярне навчання, організоване Збройними силами США для підвищення готовності та оперативної сумісності між союзниками та партнерами США та НАТО, зазначили в Міноборони.

Окрім солдатів з Польщі, у навчаннях візьмуть участь солдати зі США, Франції, Швеції, Німеччини, Данії та Великобританії.

Під час навчань перевірятимуть здатність бійців брати участь у спільній бойовій операції. Реалізація включатиме епізоди дальнього тактичного переміщення з подоланням водних перешкод та вогневої підготовки.

«Спільні навчання підвищують безпеку східного флангу та служать для відпрацювання відповідно до стандартів НАТО процедур використання військ та їх адаптації до нових викликів сучасного поля бою та стримування потенційного агресора», – зазначають у відомстві.

Раніше Велика Британія прийняла рішення відправити 8 тисяч своїх військових на посилені навчання, які відбуватимуться у Східній Європі.

Три військові кораблі НАТО прибули до фінського порту Турку у понеділок, 25 квітня, для навчань з військово-морськими силами Фінляндії, оскільки Гельсінкі розглядає можливість приєднання до північноатлантичного альянсу на тлі посилення напруженості у відносинах із Росією.

Військово-повітряні сили та війська ППО Білорусі разом із армією РФ з 26 до 29 квітня провели спільні штабні навчання.