У Німеччині пояснили, чому не можна приймати мирну угоду на умовах Росії

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок висловилася щодо мирної угоди України з Росією на умовах країни-окупанта. Очільница відомства вважає, що мир на умовах Росії за підсумками війни проти України не принесе безпеки ані Україні, ані Європі, а стане запрошенням до наступної війни.

Про це Анналена Бербок розповіла в інтерв’ю для Bild am Sonntag.

Першим кроком до мирного врегулювання могло б стати припинення вогню в Україні.

«Нам ясно, що санкції можуть бути зняті лише в тому випадку, якщо Росія виведе свої війська. Мир на умовах, продиктованих Росією, не принесе безпеки ані Україні, ані нам в Європі. У гіршому випадку це буде запрошення до наступної війни – ще ближче до наших кордонів», – зазначила Бербок.

Партнери повинні сприяти посиленню України, щоб вона могла теж вирішувати, на яких умовах буде укладено мир, підкреслила Бербок.

«Тому що саме українці гинуть у цій війні і саме їм загрожує пригнічення і тиранія під російською окупацією. Ніхто не має права їм диктувати», – додала міністр.

На тлі деяких обнадійливих ознак російсько-українських переговорів щодо припинення вогню, напевно, буде корисним пам’ятати, що Захід може використовувати вагомі економічні важелі, щоб вплинути на результати під час та після війни росії проти України.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що договір про мир із Російською Федерацією міг би складатися із двох окремих документів. Один із них має відноситися до гарантій безпеки для України, інший – безпосередньо до її відносин із Російською Федерацією.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз виступив із засудженням бомбардувань цивільного населення України, які здійснюють російські військові.