росія веде перемовини з іншими країнами, намагаючись обійти санкції, – ГУР МО

Російська влада намагається залучити інші країни для мінімізації руйнівних наслідків економічних санкцій західних країн.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Головне управління розвідки Міноборони України.

«Під впливом міжнародних економічних санкцій економіка Росії вже відчутно деградує. Особливо страждають галузі залежні від технологій та комплектуючих іноземного виробництва. Для уникнення санкційних обмежень Росія, маючи тісні взаємозв’язки у рамках економічних та інших союзів та об’єднань, намагається залучити треті країни», – йдеться у повідомленні.

У ньому уточнюється, що за даними військової розвідки України, РФ планує організувати в країнах ОДКБ виробництво складових частин до російської продукції військового та подвійного призначення, що насамперед потребує використання іноземних комплектувальних. Окрім того, це посилить економічну залежність країн членів ОДКБ від Росії, що також відповідає інтересам кремля.

«Москва також веде переговори з Грузією, Вірменією та Азербайджаном для реекспорту російської продукції на міжнародні ринки. Постачання планується здійснювати під виглядом грузинської, вірменської та азербайджанської продукції та експортувати її до третіх країн. На території цих країн вже створено понад 200 компаній», – зазначають у ГУР.

Там наголошують, що Вірменія створює сприятливі умови для ведення бізнесу російськими компаніями насамперед у ІТ-сфері. Так, з початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, до Вірменії прибули близько 85 тис. російських громадян та 113 ІТ-компаній. Російські громадяни створили майже 1 тис. приватних підприємств та понад 250 підприємств на території Вірменії, які сплачують податки до бюджетів обох країн – Вірменії та Росії.

«Провідний російський виробник засобів протиповітряної оборони – АТ «Ульяновский механический завод» залучає Казахстан для отримання комплектуючих німецького виробництва (до вторгнення Росія закуповувала німецьку продукцію, яка необхідна для виробництва/модернізації ЗРК типу «Бук» та зенітних гарматно-ракетних комплексів типу «Тунгуска», а постачання цієї продукції в умовах посилення санкцій стало неможливим)», – підсумували розвідники.

Нагадаємо, росія за тиждень до закінчення пільгового періоду виплатила купони за єврооблігаціями із погашенням у 2022 та 2042 році у доларах, як того вимагають контракти.