У понеділок Україну відвідає очільник німецької опозиційної партії

Лідер головної опозиційної партії Німеччини Фрідріх Мерц прибуде до Києва у понеділок, 2 травня, щоб підкреслити солідарність Німеччини з Україною.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на німецькі видання Bild та Tagesspiegel.

Мерц стане першим партійним лідером Німеччини, який відвідає Україну під час війни.

Після того, як ЗМІ повідомили про запланований візит у понеділок, керівник апарату Мерца Якоб Шрот підтвердив плани поїздки в суботу ввечері в Twitter, не назвавши дату.

«Фрідріх Мерц справді планує поїздку до України», – написав він, додавши, що під час візиту Мерц хоче показати, що Україна не самотня у своїй боротьбі за свободу, а також хоче вислухати й прийняти конкретні прохання про підтримку від української сторони.

«Підтримка Німеччиною України не є питанням влади проти опозиції. Ось чому цього тижня демократичний центр німецького Бундестагу ухвалив спільну заяву про підтримку України. Своїм візитом Фрідріх Мерц хоче висловити спільну політичну відповідальність опозиції та уряду», – зазначив Шрот.

З початку війни Росії проти України кілька провідних німецьких політиків відвідали Україну. У середині квітня голови комітетів із закордонних справ, оборони та Європи – Міхаель Рот, Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн та Антон Гофрайтер – побували у Львові.

Нагадаємо, Європейський союз запропонує країнам учасницям поетапний план введення ембарго на російську нафту. Згідно з цим планом, повна відмова планується на кінець 2022 року.

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що Берлін не буде платити Москві за газ в рублях. Він додав, що Німеччина не дозволить себе шантажувати.

Німеччина повинна припинити фінансувати бюро колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера через його зв’язки з росією, заявив Міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер.

Також Німеччина підтримала запровадження санкцій проти російської ядерної галузі. Найбільш активно цю ідею просували країни Балтії та Польща.