росії поки що вдалося уникнути дефолту: вчасно погасила євробонди

росія за тиждень до закінчення пільгового періоду виплатила купони за єврооблігаціями із погашенням у 2022 та 2042 році у доларах, як того вимагають контракти.

Як повідомило міністерство фінансів росії, йдеться про два випуски єврооблігацій: Росія-2022 та Росія-2042. За першим випуском, 70% боргу за яким рф напередодні викупила за рублі, країна повинна була виплатити як купонний дохід, так і погасити номінальну вартість паперів. За другим випуском йшлося лише про виплату купонного доходу.

Загалом рф повинна була погасити $649,2 мільйонів. Проте 6 квітня Мінфін агресора заявив, що переказав кошти для виплати купонного доходу та погашення єврооблігацій в рублях, адже банк-кореспондент не дозволив проводити виплату у доларах.

Росія мала час до 4 травня, аби все ж погасити борг згідно контракту – у доларах. Тепер країна звітує про виконання доларового платежу. Виплата була доведена до платіжного агента з цих єврооблігацій (Citibank, N.A., London Branch).

«Платежі було здійснено у валюті випуску відповідних єврооблігацій – у доларах США. Таким чином, зобов’язання щодо обслуговування суверенних єврооблігацій виконуються з дотриманням умов, встановлених емісійною документацією», – додало міністерство рф.

Зовнішній борг рф та її компаній сягає $150 мільярдів. При цьому виплатити їх для країни проблематично – Західні санкції заморозили $350 мільярдів її золотовалютних резервів, що становить близько 60% їхнього обсягу.

Росія вже була на межі дефолту 16 березня, коли країна мала здійснити виплату за купоном у доларах. Хоча багато факторів вказували на дефолт країни у цей день, РФ все ж змогла провести валютні виплати завдяки винятку з санкцій США, який діяв до 25 травня.

Але Мінфін США згодом вирішив закрити цю лазівку та заборонив Росії проводити доларові платежі за державним боргом із рахунків російських установ в американських банках.

Нагадаємо, 20 квітня американські регулятори ринку облігацій оголосили, що Кремль не виконав своїх зобов’язань щодо обслуговування державного боргу Росії. Це свідчить про те, що країна-агресор наближається до суверенного дефолту.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що дефолт росії через західні санкції став уже питанням тижнів, а не місяців.

Раніше повідомлялося, що підсанкційний «Россільгоспбанк» не зміг вчасно виплатити купон за доларовими єврооблігаціями на 500 млн доларів із погашенням у 2023 році. Це другий російський банк, який у стані дефолту.

Російський Мінфін відмовився визнавати дефолтом виплату за євробондами в рублях.

На початку квітня Міністерство фінансів росії провело виплати купонного доходу та погашення єврооблігацій у рублях, адже банк-кореспондент не дозволив здійснювати виплату у доларах. Це може свідчити про дефолт.