Туристичним чартерам із рф не дозволили летіти до Туреччини: травневі без росіян

Авіакомпанії в найближчі дати не будуть здійснювати вильотів туристам із росії, які планували провести травневі свята на сонячних курортах Туреччини і Єгипту, повідомили про скасування рейсів із Москви.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на interfax.ru і профільне видання tourdom. Заплановані чартерні рейси авіакомпаній цих країн – Turkish Airlines і EgyptAir – перенесли на більш пізні дати.

На травневі свята частину додаткових рейсів Turkish Airlines на курорти Туреччини з російських аеропортів скасували. Причиною виявивилася відмова в їх узгодженні авіаційною владою росії, повідомило інформагентству джерело в авіаційних колах.

Скасування не стосується регулярних рейсів — вони підтверджені й виконуються, йдеться у повідомленні.

Додаткові польотні програми Turkish Airlines, які були заплановані в росію, узгоджені російськими авіавідомствами частково – тільки на внутрішніх маршрутах в Туреччині. Збільшення рейсів до Москви наразі перебувають в стадії обговорення.

Проте російським туристам і туркомпаніям слід бути готовими до змін в польотних програмах на рейсах Turkish Airlines – перенесення термінів і дат.

Згідно з інформацією турагентств, всі рейси Turkish Airlines в Даламан із Москви скасовані до 15 травня. Польоти в провінцію на Егейському узбережжі Туреччини повинні були початися з 29 квітня.

Відпочити на Червоному морі, зокрема популярному єгипетському курорті Шарм-ель-Шейх росіяни теж наразі не зможуть. Це стосується туристів, які збиралися летіти з пакетними турами від туроператора Fun & Sun (колишня TUI росія).

Програма польотів на крилах EgyptAir повинна була початися 28 квітня. Продаж турів був відкритий тиждень тому, але 27 квітня туристичні агенти отримали повідомлення, що перший рейс з Москви в Шарм-ель-Шейх не відбудеться.

Перший рейс в Хургаду, запланований на 28 квітня, скасували також. Рейси EgyptAir з 15 квітня анонсували в Ростуризмі. Їх скасування за день до вильоту пояснюють проблемою з боку Єгипту.

«Є ризики, пов’язані зі страхуванням літаків, а також поставками запчастин на випадок поломки лайнера на території росії. Єгипетська авіакомпанія зараз знаходиться в складній ситуації, оскільки змушена зважувати всі можливі наслідки розширення польотів до росії. Вони не хочуть втратити європейський ринок», – пояснив один зі співрозмовників профільному виданню.