Норвегія закриє кордони для вантажівок та кораблів з РФ

Уряд Норвегії вирішив приєднатися до санкцій Євросоюзу. Країна закриє сухопутний кордон для вантажівок з РФ, та порти для кораблів країни-агресора.

Однак Осло робить виняток для рибальських суден, повідомляє норвезький телеканал NRK.

Таким чином два із трьох заходів російських суден до Норвегії можуть продовжуватися в колишньому режимі, наголошує канал.

У норвезькому уряді відзначили, що ЄС так само зробив виключення для рибальських суден. Водночас прикордонна станція Стурскуг на кордоні між Норвегією та Росією буде закрита для перевезення всіх товарів, перерахованих у списку санкцій ЄС.

«Ми запроваджуємо п’ятий пакет санкцій ЄС у Норвегії. Це означає, що Стурскуг ми відразу закриємо для вантажних перевезень, що буде запроваджено заборону перевезення низки хімічних речовин. Ми робимо один виняток, і це для Шпіцбергена, тому що там маємо Договір про Шпіцберген. До тих, хто його підписав, ставитимуться однаково», – заявила міністр закордонних справ Аннікен Хюітфельдт.

Договір про Шпіцберген надає Норвегії суверенітет, тобто право керувати Шпіцбергеном, але всім сторонам, які підписали договір, буде дозволено здійснювати там безперешкодну діяльність. Радянський Союз підписав договір у 1925 році, а Росія вирішила продовжувати його дотримуватися у 1992 році.

Російські судна не зможуть заходити до Норвегії з наступних вихідних.

За статистикою, минулого року в порти Норвегії зайшли 978 російських рибальських суден. Берегова адміністрація Норвегії підтвердила, що картина руху у першому кварталі 2022 року була приблизно такою самою.

Раніше президент Стортингу Норвегії Масуд Гараххані підтвердив свою готовність відвідати Україну найближчим часом.

Активісти Greenpeace та Extinction Rebellion перешкоджають заходженню нафтового танкера «Усть-Луга» з російськими нафтопродуктами на морський термінал компанії Esso Norge (контролюється Exxon Mobil) у Норвегії.

Під час конференції в Нью-Делі, Міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Хюітфельдт заявила, що Європа наразі не готова відмовитися від використання газу. Однак перехід до «зеленої» енергетики став більш актуальний на тлі кризи, пов’язаної з росією.