Взірець мужності, міс незворушність і мольфарка: художниця зобразила українські міста в жіночій подобі
Художниця Вікторія Наумова створила серію робіт про українські міста під час повномасштабної війни, яку веде країна-агресорка Росія проти України. В картинах використовує жіночі образи. Кожна героїня уособлює історію, що пов’язана з містом під час вторгнення армії РФ, і водночас символізує силу й нескореність України.
Однією з перших робіт, яку Вікторія виклала в мережу, стала присвята містам і селищам Київщини, які постраждали від окупації ворога.
“Буча. Ірпінь. Маріуполь. Стоянка. Бородянка.
Лють. Невимовна. Незгасима. На віки, назавжди”, – написала мисткиня.
Недавньою роботою стала присвята Конотопу.
“Конотоп. Узагальнюю в ньому всіх відьом, мольфарок західної України, знахарок й всіх жінок, що вважають себе причетними. Скажу більше, зараз, кожна з нас – відьма”, – написала Вікторія.
У частині робіт Вікторія використали образи своїх знайомих.
“Гірник. Донеччина, це місто в якому Інна Долгушина з чоловіком Вадимом Долгушиним і дітьми зустріли війну в 2014 році. І для них вона ніколи не закінчувалась. Її син за ці 8 років виріс і став військовим, її чоловік знов боронить країну, її донька в безпеці, але не з мамою. Інна це та людина, незламність духа й оптимізм якої я б хотіла наслідувати. Для мене це взірець міцності переконань і уособлення дівчат Донбасу”, – підписала художниця.
“Боярка. Містечко під Києвом, в якому я прожила останні 7 років. В якому жила вся наша сім’я, росла моя донька, в якому був повний будинок чудових друзів. А це Оксана Оберемчук, боярчанка, та сама подруга, яка не поїхала в евакуацію, коли була така нагода. По-перше, це – міс незворушність, по-друге – в неї був і є дуже вагомий аргумент.
Пс: Кількість вагомих аргументів, які виросли за ці 55 днів війни, зросли майже вдвоє. З’явились і Байрактари і Джавєліни”, – написала мисткиня.
Київська художниця Діана Хомутіна створила серію малюнків 2D із українськими месницями. Від початку повномасштабної війни Росії проти України – мисткиня створює роботи, героїнями яких стають жінки-відьми. Кожна чаклунка має свою силу – і по-своєму боронить Україну від окупанта. Одна з героїнь має дар відроджувати життя зі смерті, інша – перетворює лють на вогонь, який нищить ворога. Месниці мають українське вбрання і часто – давні амулети.