FT: хедж-фонди скуповують російські та українські облігації, які впали в ціні

Хедж-фонди скуповують російські та українські облігації, що знецінилися, після того, як війна змусила багатьох традиційних інвесторів втекти з ринків, пише Financial Times з посиланням на співрозмовників, які знайомі з цим питанням, констатує "НВ",

До тих, хто купує російські корпоративні облігації, потрапили фахівці з проблемних боргів Aurelius, GoldenTree і Silver Point.

Зазначається, що облігації таких російських компаній як РЖД зараз торгуються за цінами, які припускають, що багато інвесторів не очікують отримати відсоткові платежі або навіть свої початкові інвестиції назад.

Як пише видання, інвестори, які мають лише довгі позиції, вирішили "продати [російські активи] за будь-яку ціну" через побоювання, що введений Москвою контроль за рухом капіталу ускладнить можливість компаній обслуговувати свій доларовий борг.

За даними видання, з 21 лютого власників змінили російські та українські бонди на суму $4,5 млрд. Це значно більше, ніж $1,7 млрд у попередні тижні 2022 року.

Тим часом фонди, серед яких Broad Reach та Gramercy, купують суверенний борг України, деномінований у доларах. Ціни на 10-річні українські облігації впали до 18 центів на початку березня, а останніми тижнями торгувалися між 20 та 40 центами.

Хедж-фонд Wickens нещодавно купив невелику «заміщувальну» позицію в облігаціях України приблизно по 19 центів і розглядає можливість подальшої покупки. У фонді вважають, що Україна як держава продовжить існувати у «якійсь формі» у майбутньому.

Фонд Gramercy зайняв позицію у суверенному боргу України за ціною від 20 до 30 центів за долар. Головний інвестиційний директор компанії вважає, що в майбутньому Україна користуватиметься "широкою підтримкою Заходу".

Один із співрозмовників видання із керуючих хедж-фондів упевнений, що президент Росії Володимир Путін допустив "великий прорахунок", недооцінивши українську армію.