ЄС домовився зі США про додаткові поставки СПГ для заміни російського газу

США та Європейський Союз досягли угоди збільшити постачання скрапленого природного газу (СПГ) на 15 млрд кубометрів до європейських країн до кінця 2022 року. Про це пише агентство Bloomberg, констатує Liga.net.

Відповідно до угоди країни-члени ЄС наростять споживання американського СПГ до 50 млрд кубометрів до 2030 року.

Також США та ЄС створили спільну групу для забезпечення постачання СПГ до Європи. Вона працюватиме за двома напрямками: диверсифікація постачання СПГ відповідно до кліматичних цілей та зниження попиту на природний газ, йдеться у повідомленні Білого дому.

Для початку додаткового імпорту зі США буде потрібен час, оскільки Європа обмежена поточними потужностями регазифікації, кількістю терміналів та інтерконекторів.

У Берліні 29-30 березня пройде зустріч керівників американських експортерів газу та німецьких покупців пального для електростанцій.

У березні ЄС оголосив про нову європейську енергетичну стратегію REPowerEU щодо заміни 101,5 млрд кубометрів російського газу у 2022 році коштом використання альтернативних джерел постачання та нарощування відновлюваних джерел енергії.

У 2021 році трансатлантичні постачання СПГ до Європи склали близько 22 млрд кубометрів. У січні 2022 року – 4,4 млрд кубометрів. Імпорт СПГ із Росії до ЄС становив останні кілька років від 14 до 18 млрд кубометрів на рік.

11 березня ЄС представив план із заміни 100 млрд кубометрів російського газу до кінця року.

20 березня Німеччина та Катар погодили збільшення постачання СПГ.

24 березня в Єврокомісії анонсували новий енергетичний союз ЄС та США.