ФГВФО починає виплати вкладникам “дочки” Сбербанку: загальна сума – 1,2 млрд грн

Фонд гарантування вкладів фізосіб повідомив, що 25 березня розпочинає виплату гарантованого відшкодування вкладникам АТ «Міжнародний резервний банк» («МР Банк»; донедавна називався Сбербанк).

Як зазначається, до затвердженого реєстру включено інформацію про рахунки вкладників на загальну гарантовану суму відшкодування майже 1,2 млрд грн.

Отримати відшкодування вкладники «МР Банку» зможуть у відділеннях одного з банків-агентів, підключених до процесингового центру Фонду, зокрема, АТ КБ «ПРИВАТБАНК», АТ «Ідея Банк», АТ «ПРАВЕКС БАНК», АТ «КРЕДОБАНК», АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «ПУМБ», АТ «ТАСКОМБАНК», Акціонерний банк «Південний» «УНІВЕРСАЛ БАНК», АТ «Ощадбанк».

"Спільно з банками-агентами Фонд вивчає можливість створення умов для отримання відшкодування вкладниками віддалено шляхом зарахування коштів на рахунок у банку-агенті, не відвідуючи відділення банків. Крім того, щодо надання можливості віддаленого отримання гарантованого відшкодування вкладниками Фонд звернувся до ДП «Дія». До реєстру включено інформацію про рахунки за договорами банківського вкладу незалежно від закінчення строку дії та за договорами банківського рахунку", – йдеться в повідомленні ФГВФО.

Нагадаємо, процедуру ліквідації АТ «МР БАНК» було розпочато на підставі рішення Правління Національного банку України від 25 лютого 2022 року № 91-рш/БТ «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «МІЖНАРОДНИЙ РЕЗЕРВНИЙ БАНК» та рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 25 лютого 2022 року № 131 «Про початок процедури ліквідації АТ «МР БАНК» та делегування повноважень ліквідатора банку».