ВР перевела “Експортно-кредитне агентство” під нагляд НБУ

Верховна Рада перевела Експортно-кредитне агентство (ЕКА) під нагляд НБУ. За відповідний законопроект №3793 проголосувало у другому читанні на засіданні у четвер 353 із 363 присутніх депутатів, пише "Інтерфакс-Україна".

Згідно із законопроектом у редакції до другого читання, НБУ отримав повноваження, зокрема, визначати порядок ліцензування агентства та умов його діяльності, визначати порядок держконтролю за роботою ЕКА, вимоги до коруправління агентства та системи внутрішнього контролю, а також вимоги до структури власності ЕКА та інші вимоги до діяльності агенції.

Крім цього, законопроект закріплює особливий статус ЕКА, визначає особливості організації його управління, держнагляду за ним та ведення ним страхової діяльності.

Документ передбачає розширення можливостей ЕКА здійснювати страхування та перестрахування експортного факторингу. Розмір початкового статутного капіталу ЕКА, що формується за рахунок коштів державного бюджету, збільшено до не менш як 2 млрд грн, констатує "Укрінформ".

Основною метою збільшення початкового статутного капіталу ЕКА є покращення фінансової стійкості ЕКА відповідно до вимог Директив про платоспроможність Європейського Союзу та інструкцій провідних рейтингових компаній (S&P, Moody’s) щодо визначення достатнього рівня капіталу страхової компанії.

Документ розширює сферу підтримки українського експорту з доданою вартістю, зокрема за рахунок товарів переробної промисловості, а також спрощує порядок реалізації завдань та основних напрямів діяльності ЕКА.