Шольц не вбачає підстав платити Росії рублями за газ

Німеччина не бачить підстав для переведення розрахунків за російський га в рублі, оскільки більшість чинних газових контрактів чітко передбачають оплату в євро або доларах США. Про це канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив на прес-конференції після саміту країн G7 у четвер, повідомляє Politico, пише "БізнесЦензор".

"Ми ознайомилися (з цією заявою Путіна – ред.), щоб спробувати зробити певні висновки. Наразі ми з’ясували, що у чинних контрактах зафіксована валюта, в якій здійснюються платежі. І в більшості випадків там вказані євро чи долар… Це те, що має значення", – сказав Шольц.

Шольц також наголосив, що країни "великої сімки", де зараз головує Німеччина, готові запровадити нові санкції проти РФ за вторгнення в Україну, однак це питання на зустрічі у четвер не обговорювалося.

Як повідомлялося, напередодні Путін заявив про рішення перевести оплату за постачання російського газу до країн, які РФ сама визнала "недружніми", у російські рублі.

За підрахунками російських ЗМІ, "Газпром" у січні 2022 року (останні оперативні дані) експортував до так завних "недружніх країн" 7,15 млрд куб. м газу на суму $5,99 млрд.