В Австрії та Польщі не планують платити Росії рублями за газ

Австрійська нафтогазова компанія OMV продовжить платити за російський газ у євро, заявив глава компанії Альфред Штерн в інтерв`ю PULS 24, констатує zn.ua.

На запитання, чи компанія продовжить платити за газ у євро, а не в рублях, він відповів: «Звісно. У нас немає іншої договірної бази, я не зміг би робити нічого подібного».

Штерн уточнив, що компанія має діючі контракти і там нічого подібного не обумовлювалося.

Глава польської нафтогазової компанії PGNiG Павел Маєвський також заявила, що не має можливості розраховуватись рублями по російським контрактам, пише "РБК-Україна".

"Такої можливості особливо немає. Ямальський контракт, деталей якого я розкривати не можу, передбачає спосіб регулювання ціни", – заявив Маєвський.

Нагадаємо, Путін вирішив, що може односторонньо змінювати умови контрактів Газпрому та змусити європейців платити за газ рублями. Він дав тижневий термін уряду РФ та Газпрому односторонньо внести зміни до раніше укладених контрактів. А Центробанку разом із урядом визначити порядок здійснення таких операцій, включаючи придбання російських рублів на внутрішньому валютному ринку РФ.