ВР скасувала ПДВ і мита на імпортні товари

Верховна Рада у четвер ухвалила анонсовану раніше "митну реформу", яка передбачає звільнення імпорту від мита та податку на додану вартість. Відповідний законопроєкт №7190 підтримали 353 депутати, повідомив нардеп Ярослав Железняк, пише Liga.net.

Законопроєкт передбачає звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, що ввозяться на територію України в режимі імпорту, а також звільнення від ПДВ операцій з ввезення товарів платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи, що сплачують податок за ставкою 2%. Така пільга не поширюється на товари, які мають походження з держави-агресора.

Депутати також дозволили Кабінету міністрів протягом періоду воєнного стану ввозити окремі категорії товарів без надання митникам дозвільних документів (санітарних, екологічних тощо).

Ухвалений закон дозволяє фізичним особам ввозити в Україну транспортні засоби без сплати митних платежів.

Власників житлової нерухомості, що розташована на території бойових дій, звільнено від сплати податку на неї за 2021 і 2022 рік.

Подовжується з трьох до шести місяців період, протягом якого платники, які не мали змоги подати податкову звітність, повинні виконати обов’язок щодо повної подачі звітності після закінчення особливого періоду.

18 березня Кабінет міністрів вирішив максимально спростити усі митні процедури, після того як президент Володимир Зеленський доручив розробити рішення для прискорення постачання до України всіх необхідних товарів на час воєнного стану.
14 березня міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв`ю Forbes розказав, що після початку війни та блокування надходження до бюджету від митниці упали на 85%.