ФГВФО: фінкомітет ВР підтримав норму про 100%-ву держгарантію по депозитам

ФГВФО повідомляє, що Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради за результатами сьогоднішнього засідання переглянув своє попереднє рішення та рекомендував до голосування народними депутатами додаткові пропозиції до законопроекту №5542-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб» зі змінами.

Як зазначає ФГВФО, тим самим члени комітету підтримали ініціативу Президента України про запровадження норми про 100-відсоткове гарантування вкладів фізосіб Фондом гарантування вкладів на період дії воєнного стану. Додаткові пропозиції знайшли відображення у Прикінцевих та перехідних положеннях законопроекту.

Як констатується, згідно з текстом Прикінцевих та перехідних положень, на період воєнного стану Фонд гарантування вкладів відшкодовує кожному вкладнику банку кошти в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 26 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”.

Крім того, законопроектом вирішується низка інших питань, у т.ч.

– з дня припинення чи скасування воєнного стану гарантована сума вкладів підвищується до 400 000 грн, а з 1 січня 2023 р. – до 600 000 грн;

– Ощадбанк приєднується до Фонду гарантування вкладів;

– підвищується фінансова стійкість Фонду гарантування вкладів шляхом реструктуризації його заборгованості перед Міністерством фінансів України.

Фонд гарантування вкладів очікує на результативне голосування народними депутатами законопроекту №5542-1 уже найближчим часом.

Раніше НБУ і ФГВФО публічно підтримали ініціативу Президента України щодо запровадження 100% гарантії держави на депозити населення на період дії воєнного стану.