Глава Мінфіну розповів, яку нову програму фіндопомоги Україна обговорює з МВФ

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв`ю "РБК-Україна" розповів, що Україна і МВФ обговорюють нову програму допомоги, в рамках якої розвинені країни можуть виділити Україні свої кошти з розподілу 650 млрд доларів, якими вони не скористалися.

"Ми обговорюємо нову програму. Мова про розподіл коштів (650 млрд доларів) на підтримку економік усіх країн, які постраждали від "ковіда". Ми хочемо, щоб розвинені країни створили для нас програму, за якою вони частину своїх SDR, якими самі не скористалися, передали б для підтримки України. Саме цю програму ми зараз обговорюємо", – сказав глава Мінфіну.

С. Марченко повідомив, що вже говорив про це з міністрами фінансів країн G-7. "Я попросив і Нідерланди підключитися, хоч вони і не входять в G-7. Вони готові. Але можуть бути й інші країни, які захочуть приєднатися", – додав він.

За його словами, в цьому питанні нам дуже сильно допомагає міністр фінансів Канади Христя Фріланд. "Це буде нова програма допомоги Україні. Але поки про чітку конфігурацію говорити рано. Питання в стані обговорення", – сказав міністр фінансів.

Він уточнив, що ці гроші числяться як кредитні, але їх погашати не треба. "Потрібно заплатити тільки за використання при конвертації. Так, фактично це будуть неповоротні гроші", – повідомив глава Мінфіну.