Фрідман каже, що через санкції має просити дозвіл на витрати 2500 фунтів за місяць

Російський олігарх Михайло Фрідман, який потрапив під санкції Євросоюзу і Великої Британії після нападу Росії на Україну, вважає їх несправедливими й неефективними. В інтерв`ю Bloomberg Businessweek він заявив, що олігархи не можуть вплинути на президента Росії Володимира Путіна і зупинити війну, пише Liga.net.

"Якщо люди, які керують Євросоюзом, вважають, що, потрапивши під санкції, я можу підійти до пана Путіна і сказати йому, щоб він припинив війну, і це спрацює, то боюся, у нас великі проблеми. Це означає, що ті, хто ухвалюють такі рішення, нічого не розуміють про те, як працює Росія. І це небезпечно для майбутнього", – сказав Фрідман, який зараз живе у Лондоні.

За його словами, сказати Путіну щось проти війни дорівнювало б самогубству, хто б це не зробив.

Фрідман розказав, що після блокування його рахунків у Великій Британії він тепер змушений просити дозволу на "розумні" витрати – близько 2500 фунтів на місяць – і думати, як платити за побутові дрібниці, такі як прибирання.

"Може, мені варто самому прибирати в будинку? Це нормально. Коли я був студентом, я жив у маленькій кімнатці гуртожитку з чотирма хлопцями, але через 35 років це трохи несподівано", – сказав олігарх.

Фрідман має ізраїльський паспорт, але не розглядає можливість переїхати туди. У нього немає нерухомості в Ізраїлі, а купити квартиру чи будинок не може через заморожені рахунки. "Я тут в`язень", – поскаржився Фрідман.

Разом з тим він визнав, що його проблеми насправді ніщо в порівнянні зі стражданнями людей в Україні.