Росія каже, що сплатила відсотки за євробондами в доларах, уникнувши дефолту

Міністерство фінансів Росії заявило, що змогло виплатити $117 млн купонного доходу за двома випусками євробондів із погашенням у 2023 і 2043 роках. Платіжне доручення було виконане в доларах, а не рублях, пише Bloomberg з посиланням на повідомлення міністерства, констатує Liga.net.

Якби платіж не пройшов, Росії загрожував би перший дефолт за іноземними зобов`язаннями з 1918 року, коли більшовики відмовились обслуговувати борги Російської Імперії.

Існували побоювання, що Росія не зможе виплатити купон в доларах через заморозку міжнародних резервів центробанку РФ за кордоном. На цьому фоні міжнародні рейтингові агентства Moody`s і Fitch знизили суверенний рейтинг Росії до переддефолтних рівнів, а Fitch узагалі заявив, що дефолт Росії неминучий.

BBC з посиланням на представника Казначейства США пише, що заборона на операції з російськими державними органами поки що не обмежує виплати за суверенними боргами. Обмеження на виплати за боргами чи дивідендами нібито наберуть чинності 25 травня, після чого на кожен платіж потрібна буде спеціальна ліцензія.

Наступні виплати за російським боргом заплановані на 4 квітня.