Дума РФ дозволила використати пенсійні накопичення росіян на фінансування дефіциту бюджету

Російський парламент дозволив використати кошти Фонду національного добробуту для купівлі російських державних облігацій та приватних цінних паперів.

Про це повідомляє РБК.

Відповідний рішенням кошти фонду, який слугує частиною механізму пенсійного забезпечення російського населення, дозволять витратити на придбання облігацій федеральної позики, щоб профінансувати дефіцит російського бюджету, а також інші цінні папери російських емітентів. Загалом на ці цілі можуть витратити 1 трлн рублів (близько 10 млрд доларів).

Попит на російські облігації наразі сильно впав через масове бажання нерезидентів вивести кошти з економіки країни-агресора. Так само впав попит на акції російських компаній. 

Фонд національного добробуту було сформовано у 2008 році. Фонд є частиною механізму пенсійного забезпечення росіян на тривалу перспективу. Спочатку мету діяльності фонду визначали у страхуванні пенсійної системи.

У 2008-2009 році РФ вже вдавалася до використання коштів з фонду для стабілізації ситуації на фондовому ринку. Під час фінансової кризи кошти з цього фонду витрачалися на купівлю акцій “Газпрому”, “Роснєфті”, “Лукойла” та “Сбєрбанка”. Тоді такі дії допомогли втримати капіталізацію російських компаній від обвалу.

Схоже, що наразі уряд країни-агресора хоче повторити цей маневр. Акції російських компаній купуватимуть майже за безцінь, бо через військову агресію вони рекордно просіли. Платити за війну проти України знову змусять простих росіян.

Наразі загальний обсяг коштів фонду національного добробуту сягає 13,6 трлн рублів або близько 130 млрд доларів. Його обсяг складає 10% ВВП країни-агресора.

Російські аналітики вже прогнозують, що вихід на російський фондовий ринок фонду національного добробуту може, якщо не зупинити його падіння, то хоча б зменшити глибину цього падіння.

Зазначимо, що частину валютних активів фонду було заблоковано в межах санкцій Заходу, запроваджених проти міжнародних резервів країни-агресора.