Рабінович розповів, як найшвидше перемогти корупцію в Україні

Народний депутат, співголова партії «Опозиційна платформа — За життя» Вадим Рабінович розповів, що антикорупційна політика влади є неефективною. Щоб перемогти корупцію в Україні, потрібно внести зміни до законодавства.

Про це Рабінович розповів у ефірі «Україна 24».

На утримання антикорупційних структур із держбюджету виділяються мільярди гривень, зазначив політик.

«Ви знаєте, скільки ми витрачаємо бюджетних грошей на утримання всіх антикорупційних структур? Понад 10 млрд! А знаєте, скільки бюджет отримав від боротьби з корупцією? Усього 200 тисяч», – сказав Рабінович.

Народний депутат вважає, що в Україні вже ніхто не вірить ні в боротьбу з корупцією, ні в те, що корупціонери понесуть реальні покарання. Тому Рабінович подав на розгляд Верховної Ради новий законопроєкт.

«У ньому все просто: партія, яка перемогла на виборах, формує економічний блок влади, опозиція – силові структури. Усе! На цьому корупція в країні закінчується моментально», — вважає він.

Також Рабінович розповів ще про один законопроєкт, який передбачає запровадження кримінальної відповідальності за невиконання політиком передвиборчих обіцянок.

«Головна його суть: не давай обіцянок, яких ти не виконаєш, а якщо не можеш виконати — не треба було їх давати! Пообіцяв і не виконав — будь добрий, відповідай за свої слова, неси відповідальність, у тому числі й кримінальну», — пояснив Рабінович.

Раніше Президент Володимир Зеленський у відеовиступі на віртуальному саміті за демократію, ініційованому президентом США Джозефом Байденом, розповів про досягнення та демократичні перетворення в Україні. Глава держави наголосив, що незалежність, свобода та демократія є частиною ДНК українців, нагадав історію становлення України як незалежної держави.

Конкурсна комісія з обрання керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не спромоглася затвердити результати відбору. Проти проголосували майже всі її члени, обрані Верховною Радою.

Конкурсна комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не може назвати переможця, бо все ще чекає дозвільні документи з Офісу Генпрокурора. Конкурс триває вже рік.