Франція та Німеччина можуть стати посередниками між Росією і Україною

Міністри закордонних справ Німеччини та Франції оголосили про нову спробу посередництва між Росією та Україною. Найближчим часом Анналена Бербок та Жан-Ів Ле Дріан відвідають лінію розмежування на Донбасі.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Анналена Бербок має 17 січня зустрітися у Києві з президентом України Володимиром Зеленським та головою українського МЗС Дмитром Кулібою. Потім вона вирушить до Москви для зустрічі з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим.

На зустрічі в Бресті (Франція) Бербок сказала своїм колегам, що має намір використовувати всі доступні канали комунікації з Росією, і підкреслила, що це вимагатиме витривалості, терпіння і, як вона висловилася, «міцних нервів».

Держсекретар США Ентоні Блінкен провів у п’ятницю телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Сторони закликали Росію до деескалації щодо України.

Глава місії України при НАТО Наталія Галібаренко стверджує, що загроза нападу Росії не зменшилася після того, як в Альянсі відповіли відмовою на ультимативні вимоги Москви. На заклики до РФ здійснити деескалацію конфлікту довкола України російська делегація жодним чином не відреагувала.

Глава комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький заявив, що Росія очікує нових переговорів з США та НАТО щодо «гарантій безпеки». Москва чекає відповідей у письмовому вигляді по кожному із пропонованих пунктів.