В Росії оцінили можливість нових переговорів з США

Глава комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький заявив, що Росія очікує нових переговорів з США та НАТО щодо «гарантій безпеки». Москва чекає відповідей у письмовому вигляді по кожному із пропонованих пунктів.

Про це Леонід Слуцький повідомив у Telegram.

«Росія, безумовно, розраховує на продовження переговорів, а не їх імітацію. Але насамперед Москва чекає від США і НАТО відповідей у письменному вигляді за кожним із пропонованих пунктів», — написав він.

Леонід Слуцький додав, що питання гарантій нерозширення НАТО та нерозміщення озброєнь поблизу кордонів Росії «залишаються абсолютним імперативом».

Раніше глава місії України при НАТО Наталія Галібаренко повідомила, що загроза нападу Росії не зменшилася після того, як в Альянсі відповіли відмовою на ультимативні вимоги Москви. На заклики до РФ здійснити деескалацію конфлікту довкола України російська делегація жодним чином не відреагувала.

Запропонований Росією проект американсько-російської та НАТО-російської угод містить багато елементів, які будуть неприйнятними для Заходу. І в РФ це розуміють, розповів колишній посол США в Україні, старший науковий співробітник вашингтонського Інституту Брукінгса Стівен Пайфер.

Після телефонної розмови президентів Джо Байдена і Володимира Путіна, що відбулася 30 грудня, група з 24 колишніх співробітників національної безпеки США та експертів з Росії — група, до якої входять кілька офіційних осіб, які працювали в адміністрації Обами, Буша та Клінтона — опублікувала заяву, в якій закликала главу Білого дому негайно та публічно викласти список санкцій, з якими зіткнеться Росія, якщо Кремль розпочне нову агресію проти України.

Сполучені Штати готують санкції проти РФ у разі масштабного вторгнення в Україну. У разі нових актів агресії США можуть заборонити ввезення в Росію будь-яких товарів, де використовується розроблена в США електроніка.