Правляча коаліція Німеччини все більше схиляється до надання зброї Україні, – “Німецька хвиля”

1

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише Німецька хвиля.

"Ми домовилися в коаліційній угоді не постачати зброю до кризових регіонів. Цей принцип продовжує діяти", – повідомив голова комітету із закордонних справ у Бундестазі, соціал-демократ Міхаель Рот видавничому об'єднанню RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND). Однак він додав, що дискусія щодо постачання Києву "засобів захисту, таких як шоломи та захисні жилети", є можливою.

Речник з питань оборонної політики парламентської фракції Вільної демократичної партії (ВДП) Маркус Фабер (Marcus Faber) також заявив, що необхідно розглянути питання про постачання Україні шоломів, захисних жилетів і засобів захисту від безпілотників, зазначає RND.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Надання Німеччиною зброї Україні необхідно розглянути на тлі нових загроз, – посол Мельник

У листопаді минулого року урядова коаліція Німеччини, яка складається з Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), "Союзу-90/Зелені" та ВДП, підписала коаліційну угоду, в якій зафіксувала домовленості щодо внутрішньої і зовнішньої політики Німеччини. У ній три партії вимагають "негайного завершення спроб дестабілізувати Україну, насильства в Східній Україні та анексії Криму" та виступають за вирішення заморожених конфліктів у регіоні шляхом мирного врегулювання та повного виконання мінських домовленостей.

Політик від партії Зелених Юрґен Тріттін (Jürgen Trittin) прокоментував RND, що майбутня поїздка міністерки закордонних справ Німеччини Анналени Бербок (Annalena Baerbock) до Росії "не має гарантії на успіх". За його словами, цей візит покаже, чи дійсно міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров "зацікавлений в обміні думками, чи він тільки знову озвучить відомі позиції". Але готовність говорити – єдиний спосіб подолати кризу, додав Тріттін. "Залежність Росії від експорту викопних джерел енергії позбавляє економіку майбутнього, і країні потрібні партнери, щоб трансформувати її", – заявив він. Що стосується експорту зброї в Україну, то політик від Зелених підтвердив, що Бербок наголошуватиме на "неможливості вирішення цього конфлікту постачанням зброї в зону бойових дій".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Міністри закордонних справ Франції та Німеччини зібралися на лінію розмежування на Донбасі

Глава МЗС Німеччини 17 січня має зустрітися в Києві з президентом України Володимиром Зеленським та главою українського МЗС Дмитром Кулебою. Наступного дня у неї заплановано зустріч у Москві з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим для обговорення питань безпеки і деескалації українсько-російського конфлікту.

Пізніше Бербок та глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан мають здійснити спільну поїздку на Донбас до лінії розмежування.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Глава МЗС Німеччини Бербок перед візитом до РФ відвідає Київ, – Ніколенко