США обговорили з бізнесом можливість транспортування газу в ЄС, якщо Росія припинить поставки


Американська влада обговорила з деякими міжнародними енергокомпаніями можливість компенсувати поставки російського газу в Європу на той випадок, якщо при конфлікті Москви та Києва поставки газу буде припинено. Про переговори влади США та енергетичного бізнесу пише Reutersз посиланням на двох американських чиновників і джерела в галузі.


Російський «Газпром» забезпечує третину газових потреб Євросоюзу, а американські санкції на тлі будь-якої значної ескалації можуть порушити поставки.


Представники Держдепартаменту обговорили з бізнесом, чи зможуть компанії за необхідності збільшити експорт газу до Євросоюзу, відкласти техобслуговування на місцях тощо. Представники бізнесу зазначають, що світові поставки газу обмежені й доступного палива замало, щоб покрити величезні обсяги з Росії.


За інформацією агентства, переговори очолив старший радник з питань енергобезпеки Амос Хохштейн. Одне із джерел зазначило, що Держдепартамент не просив компанії наростити виробництво, а лише обговорити пропозиції влади.


З ким відбулася розмова, не уточнюється. У Royal Dutch Shell, ConocoPhillips та Exxon відмовилися від коментарів, а у Chevron, Total, Equinor та Qatar Energy не відповіли на запит Reuters. Представник Ради національної безпеки США підтвердив, що влада розробляє план дій на випадок непередбачених обставин.


Інформація про те, що Росія готується напасти на Україну, почала з’являтися у західних ЗМІ з осені минулого року. Кремль неодноразово відкидав ці повідомлення, називаючи їх «порожнім нагнітанням».


Як зазначає Reuters, будь-які перебої з поставками російського газу до Європи загострить енергетичну кризу. У п’ятницю після стрімкого зростання в першій половині дня ціни ф’ючерсів опустилися трохи нижче за $1000 за тисячу кубометрів.


В США розглядають проект санкцій у відповідь на «вторгнення на територію України» із заходами особисто проти Путіна та його оточення, а також російської банківської системи та держборгу.