У НАТО повідомили, чи збереглася загроза нападу РФ після переговорів

Глава місії України при НАТО Наталія Галібаренко стверджує, що загроза нападу Росії не зменшилася після того, як в Альянсі відповіли відмовою на ультимативні вимоги Москви. На заклики до РФ здійснити деескалацію конфлікту довкола України російська делегація жодним чином не відреагувала.

Наталя Галібаренко розповіла про це в інтерв’ю «Голосу Америки».

«Діалог був важким, але діалог був важливий, щоб зрозуміти позиції і вимоги РФ. Мене тішить, що всі делегації висловилися на підтримку України і всі одностайно відмовилися обговорювати ультимативні вимоги РФ, особливо щодо перспектив розширення», — зазначила Галібаренко.

Але подібна позиція союзників не означає, що загроза нападу РФ зменшилася.

«Як розповіли нам союзники, на жаль, на заклики до Росії здійснити деескалацію конфлікту навколо України російська делегація жодним чином не відреагувала. Тому я скажу чітко: хочеш миру, готуйся до війни. Треба бути готовими продовжити і дипломатичні зусилля, але також розуміти, що Росія може обрати шлях збройного конфлікту», — додала посол при НАТО.

«Росіяни розуміють, що наша співпраця з НАТО просувається і є практичною, і я думаю, що рано чи пізно ми прийдемо до кінцевої мети, тієї, яка була закріплена на Бухарестському саміті і зазвичай це лякає керівництво РФ», — пояснила Галібаренко.

Запропонований Росією проект американсько-російської та НАТО-російської угод містить багато елементів, які будуть неприйнятними для Заходу. І в РФ це розуміють, розповів колишній посол США в Україні, старший науковий співробітник вашингтонського Інституту Брукінгса Стівен Пайфер.

Після телефонної розмови президентів Джо Байдена і Володимира Путіна, що відбулася 30 грудня, група з 24 колишніх співробітників національної безпеки США та експертів з Росії — група, до якої входять кілька офіційних осіб, які працювали в адміністрації Обами, Буша та Клінтона — опублікувала заяву, в якій закликала главу Білого дому негайно та публічно викласти список санкцій, з якими зіткнеться Росія, якщо Кремль розпочне нову агресію проти України.

Сполучені Штати готують санкції проти РФ у разі масштабного вторгнення в Україну. У разі нових актів агресії США можуть заборонити ввезення в Росію будь-яких товарів, де використовується розроблена в США електроніка.