Хакери атакували сайти українських держустанов з Росії – Центр стратегічних комунікацій


Що сталося. Центр стратегічних комунікацій України заявив, що атака на сайти українських держустанов вночі 14 січня 2022 року здійснювалася з Росії.


Джерело. Про це повідомляється на сайті Центру.


Деталі. «На слід вказує хронологія поширення новини. Інформація спочатку з’явилася в соцмережах, далі першими публікаціями серед медіа були «зливні бачки». А далі її активно поширили вже російські видання», – вважають експерти.


Згідно з повідомленням, дану атаку можна трактувати як один із прикладів російської агресії проти України.


«Українські інтернет-ресурси від початку російської військової агресії атакуються вже не вперше і навіть не вдруге. Деякі кібератаки були настільки масовими, що увійшли у світові підручники для кіберфахівців», – йдеться в повідомленні.


Зазначається, що мета таких атак – дестабілізувати внутрішню ситуацію в країні, а також посіяти хаос і зневіру в суспільстві.


Також експерти припускають, що нинішня атака пов’язана з нещодавньою поразкою Росії на переговорах щодо майбутньої співпраці України з НАТО. У Центрі нагадали, що нещодавно РФ уже відновила військові навчання біля кордонів України, а хакерські дії на українські держоргани можуть бути частиною психологічної атаки на українців.


Наголошується, що всупереч твердженню хакерів, особисті дані українців не постраждали.


«Приховати «російський слід» мало б використання хакерами згадок про Волинь, ОУН-УПА, Галичину, Полісся та  «інші історичні землі». Очевидно, що це зроблено навмисне, аби кинути тінь за хакерську атаку на Польщу: Росія та її проксі давно працюють над тим, аби посварити дві дружні сусідські країни», – додали експерти Центру.


За їхніми словами, таким чином російські спецслужби розраховують максимально загострити суперечності для блокування українсько-польської співпраці та міжнародної ізоляції України.


Бекграунд. Раніше хакери здійснили масштабну атаку у ніч з 13 на 14 січня на сайти Кабміну та окремих міністерств. Також тимчасово недоступний сайт «Дії».