У Казахстані затримали чиновників, винних у зростанні цін на газ

У Казахстані затримали віце-міністра енергетики Жумабая Карагаєва, керівників електронних торгових майданчиків та інших осіб. Їх підозрюють у причетності до необґрунтованого зростання цін на газ.

Як повідомляє Telegram-канал видання ORDA з посиланням на Агентство з фінансового моніторингу, Карагаєва та інших фігурантів затримали за підозрою у причетності до необґрунтованого підвищення цін на скраплений нафтовий газ у Мангістауській області.

Карагаєву вже обрали запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на два місяці. Інших деталей поки що немає, розслідування триває. Також повідомляється, що його вже звільнено з посади в уряді.

Раніше повідомлялося, що Організація договору про колективну безпеку виводить війська з Казахстану. Президент країни Касим-Жомарт Токаєв заявив, що основну місію успішно завершено.

“Миротворці” ОДКБ заявили, що готуються залишити Казахстан. Разом з Міноборони вони розробляють план із передачі об’єктів, що охороняються, правоохоронним органам республіки.

Сьогодні процедура організованого висновку контингенту Організації Договору про колективну безпеку з території Казахстану офіційно розпочалася.