«Корупційну» провину топ-керівників АРМА судом не доведено – т.в.о. голови Агентства


Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її провину не буде доведено і встановлено обвинувальним вироком суду. Саме тому Вахтанга Бочорішвілі не було притягнуто до відповідальності згодом після розкриття схеми зникнення великої суми коштів з рахунків Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).


Про це у відповіді на запит Mind повідомив Тимчасово виконуючий обов’язки голови Агентства Дмитро Жоравович, коментуючи свої управлінські рішення стосовно підлеглих, які підозрюються в корупційних злочинах. І зазначив, що підстав для звільнення немає.

«Відповідно до прецедентної практики Європейського Суду з прав людини, суб’єктом посягання на порушення принципу презумпції невинуватості можуть бути не тільки суди, але й інші посадові особи та установи державної влади. Зокрема, в справі Allenet de Ribemont v.France Суд констатував порушення пункту 2 статті 6 Конвенції у випадку, коли під час прес-конференції представник від Уряду та посадові особи поліції, яким було доручено проводити розслідування, назвали підозрюваного винним ще до того, як було порушено кримінальну справу проти зазначеної особи», – прокоментував Жоравович.


Згідно зі статтею 65 Закону України «Про державну службу» дисциплінарним проступком є прийняття держслужбовцем необґрунтованого рішення, що спричинило заподіяння шкоди. Проте, т.в.о. Голови АРМА Жоравович за п’ять місяців свого керівництва не порушив жодного дисциплінарного провадження та не притягнув нікого до відповідальності. Тобто, не зробив нічого, щоб встановити винних у розтраті майна, ступінь провини кожного.


При цьому, т.в.о. голови АРМА не відповів, чому він призначив відстороненого судом від посади керівника управління менеджменту активів Вахтанга Бочорішвілі на посаду начальника відділу договірної роботи АРМА.


Жоравович не коментує, чи здійснюють тиск на нього тиск Вахтанг Бочорішвілі та Єгор Сігарьов. Без відповіді залишив він питання про те, чи пропонують йому Вахтанг Бочорішвілі та Єгор Сігарьов долучитися до нових корупційних схем та чи покриває він їхню незаконну діяльність в АРМА.


У конкурсі на заміщення посади голови АРМА бере участь 12 кандидатів. Дмитро Жоравович – один із них.


Нагадаємо, в рамках кримінального провадження №4202000000002497 колишній т.в.о. голови АРМА Віталій Сигидин, його заступник Володимир Павленко та керівник Управління менеджменту активів Вахтанг Бочорішвілі підозрюються у привласненні, розтраті або заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою (ч. 5 ст. 191 ККУ). Мова йде про викрадення $400 000 із рахунків АРМА. Кошти належали київському бізнесмену Сергію Кісільову.


Про те, як розслідується ця справа, Mind розповідав у розслідуванні «Час vs гроші: як НАБУ та поліція розслідують справу про викрадення $400 000 з рахунків АРМА».


Зараз детективи Національного антикорупційного бюро України здійснюють досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні і за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом), ч. 3 ст. 28 (злочин, вчинений організованою групою), ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмірі), ч. 4 ст. 358 (підроблення документів) КК України.