Міноборони підвищило зарплати льотчикам ЗС України з початку 2022 року


Що сталося. Міністерство оборони з 1 січня підвищило зарплати військовим льотчикам Збройних сил України (ЗСУ).


Джерело. Про це повідомила пресслужба Міноборони.


Деталі. Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що розвиток військової авіації і ППО – це один із пріоритетів міністерства.


«Бойова авіація – це в першу чергу люди. Це фахівці високої кваліфікації, в підготовку яких держава інвестує значні ресурси. Я вже відзначав, що минулого року нам вдалося на 2,5 млрд грн збільшити бюджет Міноборони. І ці кошти будуть спрямовані на перший етап підвищення грошового забезпечення для низки категорій військових», – розповів міноборони.


Зазначається, що виплати для медиків вже підвищили. Пілоти у Збройних силах з 1 січня так само будуть отримувати конкурентні виплати не тільки в середньому по економіці, але й співставні з колегами в інших відомствах сектору національної безпеки та оборони.


За словами Резнікова, готуючи системну реформу грошового забезпечення, міністерство продовжує працювати над покроковим підвищенням виплат в межах тих ресурсів, які залучає. До кінця січня будуть ще рішення у цій сфері.


Міністр оборони додав: «Наша мета – протягом року поступово підготуватися до синхронної реалізації у 2023 році кадрової реформи та реформи грошового забезпечення у рамках тих завдань, які ставить президент України».


Загалом протягом року на збільшення виплат для цієї категорії військовослужбовців скерують 251 млн грн. У середньому виплати для кожного фахівця зростуть на 10 000 – 16 000 грн.


Бекграунд. Раніше Кабінет Міністрів підвищив мінімальну зарплату лікарям до 20 000 грн з першого січня 2022 року.