Справу про катастрофу Ан-26 під Чугуєвом передали до суду

Справу про катастрофу навчального літака Ан-26 у Харківській області передали до суду.

Так, до суду направлено обвинувальний акт щодо шести колишніх військових чиновників за фактами порушення правил підготовки і проведення польотів та недбалого ставлення до військової служби. Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Колишні командувач Повітряних сил Збройних сил України, командир військової частини А4104 та два його заступники, керівник польотами на аеродромі Чугуїв та, на той час, виконуючий обов’язки начальника Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба не забезпечили безпеку польотів на довірених їм напрямках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курсант, який вижив в авіакатастрофі під Чугуєвом, отримав квартиру

Екс-чиновники порушили правила підготовки та проведення польотів.

“Їхнє недбале ставлення до військової служби призвело до катастрофи літака АН-26 у вересні 2020 року поблизу м. Чугуїв Харківської області. Тоді загинули 26 військовослужбовців”, – сказано у повідомленні.

Ан-26Ш розбився під Чугуєвом на Харківщині 25 вересня 2020 року. Борт не долетів до аеродрому кілометр.

У роботі лівого двигуна стався збій. Перед злітно-посадковою смугою літак нахилився, крилом зачепив землю й вибухнув.

На борту були 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба і семеро офіцерів. Вижив лише курсант В’ячеслав Золочевський.

Слідство тривало майже вісім місяців. Підозри отримали шестеро військових. Це тодішній командувач Повітряних сил Збройних сил України Сергій Дроздов, колишній начальник Університету повітряних сил Олександр Турінський, командир військової частини А-4104 в Чугуєві В’ячеслав Глазунов, заступник командира військової частини Віктор Вовк, заступник командира військової частини з льотної підготовки Роман Куценко та керівник польотів Олександр Жук. Їм загрожує до 15 років в’язниці.