Фото, відео: Україна може отримати із США броньовані автомобілі

Армійські позашляховики HMMWV із легким бронюванням, оснащені протитанковими ракетами TOW-2, можуть вирушити до України. Таке припущення висловив американський військовий експерт Філіп Карбер.

За його інформацією, корпус морської піхоти США відправляє на зберігання та консервацію броньовані позашляховики HMMWV, на які встановлені протитанкові ракетні комплекси TOW-2. Карбер також вважає, що відправлення кількох сотень броньованих «Хаммерів» з ракетними установками TOW-2 було б швидким та економічним способом впоратися з загрозою на сході, повідомляє Defense Express.

Водночас сценарій з появою на Донбасі нових для української армії протитанкових ракет можна вважати дуже малоймовірним. Модифікація машини із ракетами має індекс HMMWV M-1046. Усього на озброєнні США перебуває близько 1370 «Хаммерів» із такими установками.

Нагадаємо, 27 грудня президент Сполучених Штатів Джо Байден підписав оборонний бюджет країни на 2022 фінансовий рік. Його обсяг становить близько 770 млн доларів, Україні виділили військову допомогу у розмірі 300 млн доларів.

США вживуть заходів у відповідь, у тому числі розширять військову допомогу Києву у разі вторгнення РФ в Україну.