У Білому домі заявили про два варіанти розвитку подій для Кремля

Подальший розвиток подій у ситуації довкола України залежить від кремлівського керівництва. Воно має вибрати шлях ескалації та санкцій, або продовження дипломатичних переговорів.

Як повідомила на брифінгу прес-секретар Білого дому Джен Псакі, якщо у Кремлі вирішать вторгнутися в Україну, «це матиме економічні наслідки, які вийдуть далеко за межі тих, що мали місце у 2014 році».

Якщо у Москві погодяться брати участь у дипломатичних контактах та переговорах, «ми дуже відкриті до цього і сподіваємось, що вони так і зроблять», зазначила прес-секретар Білого дому.

«Це залежить від президента Путіна та Росії, щоб визначити, яким буде подальший шлях. Ми готові незалежно від того, яке рішення вони ухвалять», – наголосила офіційний представник адміністрації.

Раніше держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що США готові до продовження діалогу щодо «гарантій безпеки» з Росією, проте тепер все залежить від того, яке рішення ухвалить президент РФ Володимир Путін.

Нагадаємо, 12 січня у Брюсселі відбулося засідання Ради Росія-НАТО. Сторони обговорили ситуацію біля українських кордонів, зокрема, загрозу вторгнення РФ та «гарантії безпеки» Кремля щодо нерозширення НАТО на схід.

За підсумками зустрічі, Росія і США домовилися відновити роботу своїх місій у Москві та Брюсселі.

Однак США відкинули вимоги РФ про виведення військ і нерозширення НАТО. Заступник держсекретаря США Венді Шерман назвала нездійсненними вимоги Росії щодо вступу України до Альянсу. США опублікували список санкцій проти РФ у разі вторгнення в Україну.

Представники Росії у відповідь зазначили, що політика НАТО спрямована лише на стримування Росії і такий стан може призвести до тяжких наслідків для Європи.

Тим часом країни Балтії обговорюють з союзниками НАТО збільшення військових сил на їхній території для стримування агресії Росії.