У США обговорили можливості постачання газу до Європи у разі вторгнення РФ до України

Представники Держдепартаменту США обговорили з міжнародними енергетичними компаніями можливі плани постачання газу до Європи. Консультації проведено у разі вторгнення Росії в Україну.

Як повідомляє Reuters, консультації проводилися під керівництвом старшого радника Держдепартаменту з енергетичної безпеки Еймоса Хокстіна.

«Ми провели консультації також із енергетичними компаніями. Ми говорили з ними з приводу питань, які нас турбують, і говорили з ними про цілу низку надзвичайних ситуацій», – заявило одне з джерел.

При цьому він зазначив, що влада США не просила компанії збільшити обсяги виробництва.

Наголошується, що йшлося, зокрема, про можливі перебої поставок, які можуть статися у разі, якщо США введуть проти РФ санкції внаслідок початку конфлікту між Москвою та Києвом.

За словами американських чиновників, Сполучені Штати майже напевно поставлятимуть зброю Збройним силам України.

США мають дані про те, що Росія готує провокації в Україні.

11 січня Росія розпочала нові військові навчання поблизу кордонів з Україною. Маневри проходять на загальновійськових полігонах у Воронезькій, Білгородській, Брянській та Смоленській областях. У них вперше за тривалий час задіяли вкрай небезпечні вогнеметні системи ТОС-1 «Буратіно» та їхні модернізовані версії ТОС-1А «Солнцепек».