Індонезію сколихнув потужний землетрус: евакуювали сотні людей

Потужний землетрус 14 січня сколихнув частину головного індонезійського острова Ява, пошкодивши будівлі та будинки.

Епіцентр поштовхів перебував на глибині 37 км, пише The Associated Press. Сотні людей масово евакуювали на вулиці.

“Геологічна служба США повідомила, що землетрус магнітудою 6,6 стався в Індійському океані приблизно 88 км на південний захід від Лабуана, прибережного міста в провінції Бантен”, – йдеться у повідомленні.

Водночас повідомлення про загиблих не надходили. Голова Індонезійського агентства метеорології, кліматології та геофізики Двікоріта Карнаваті заявив, що небезпеки цунамі немає, але попередив про можливі повторні підземні поштовхи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День гніву: країну паралізував загальнонаціональний страйк

Багатоповерхівки у столиці Джакарті хиталися понад 10 секунд. У містах-супутниках Тангеранг, Богор та Бекасі сильно трясло навіть двоповерхові будинки.

Землетруси часто трапляються біля великого архіпелагу, але у Джакарті вони відчуваються рідко. Індонезія схильна до сейсмічних потрясінь через розташування на великих геологічних розломах, відомих як Тихоокеанське “вогняне кільце”.

У Закарпатській області 14 січня зафіксували другий землетрус за добу. Підземні поштовхи магнітудою 1,3 бала за шкалою Ріхтера зареєстрували о 13:17. Епіцентр землетрусу перебував у 12 км на схід від Ужгорода на глибині 2 км.