Хакери атакували сайти держорагів заради доступу до прав компанії-адміністратора, – Федоров

1

Про це він написав у телеграмі, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Причини. Ланцюг кібератак та отримання доступу до адмінправ компанії, яка адмініструє атаковані сайти. СБУ займається цим питанням", – написав Федоров.

Він назвав подію "явною активізацією кіберфронту" та подякував усім службам, правоохоронним органам і партнерам України за сприяння. "Наша команда частково перекине сили з розвитку державних послуг на допомогу відповідальним органам у напряму побудови системи кібербезпеки", – написав міністр.

Читайте: СБУ про кібератаку на сайти органів держвлади України: Є ознаки причетності хакерських груп, пов’язаних зі спецслужбами РФ

Федоров також підтвердив, що 10 із 70 атакованих сайтів державних органів зазнали вторгнення, але їх контент не був змінений, витоку персональних даних також не було, "і не могло бути – це не реєстри".

Як повідомлялося, в Україні в ніч із 13 на 14 січня відбулася глобальна хакерська атака на сайти уряду. Не працювали сайти Міністерства освіти і науки, Міністерства закордонних справ, Державної служби надзвичайних ситуацій, Кабінету Міністрів, Міністерства енергетики, сайт "Дія". Наразі роботу всіх зазначених інтернет-ресурсів відновлено.

Також читайте: Байдена проінформували про кібератаку на держустанови України, – Білий дім