Прицілювалися за допомогою безпілотника: російські окупанти мінами обстріляли околиці Станиці Луганської – подробиці (Відео)

ООС

Снаряди лягали впритул до КПВВ, де було чимало охочих перетнути лінію розмежування

Понад пів сотні мін за десять хвилин. Окупанти обстріляли околиці Станиці Луганської. Снаряди лягали впритул до контрольно-пропускного пункту. Відбулося все у четвер удень, коли КПВВ працював і були чималі черги охочих перетнути лінію розмежування. Про наслідки обстрілу знає журналістка “5 каналу” Вікторія Ковальова. 

“Ми вже, як пообідали, було близько 15-ї. Займалися своїми справами. Хто читав книжку, хто тому подобне”, – так захисник Станиці Луганської Денис згадує минулу добу. Каже – займалися побутовими справами, коли над позиціями почав літати ворожий безпілотник.

“Квадрокоптер відразу піднявся. Ми відкрили по ньому вогонь, але під час відкриття вогню одразу був прильот першої міни. Після чого особовий склад розбігся по бойовому розрахунку”, – розповідає військовослужбовець ЗСУ “Барс”. 

Коли вояки вийшли з укриттів – жахнулися. Міни буквально зорали ділянку довкола їхніх позицій. З околиць окупованого Луганська російсько-терористичні війська випустили у бік Станиці понад пів сотні боєприпасів.

“Є хвостовик 120-ї міни. Таких ми знайшли не один, а відповідно 53 прильоти. Можливо, ще були міни, які не спрацювали. Зараз особовий склад та сапери прочісують місцевість та шукають не розриви”, – розповідає “Барс”. 

Ворожі міни розривалися за декілька сотень метрів від контрольно-пропускного пункту, де в цей час перебували сотні людей без будь-яких засобів захисту. 

Після вчорашнього обстрілу черги біля КПВВ істотно зменшилися. Люди стали боятися, каже Валентина, яка повертається з Луганська додому.

“Ніхто про нас нічого не думає. Хто про нас думає? Ніхто! Швидше помремо – хліб буде дешевше”, – розповідає жителька Станиці Луганської Валентина.

Військові упевнені – обстрілом окупанти хотіли спровокувати командування Об’єднаних Сил на закриття контрольно-пропускного пункту. Адже нині він єдиний, який повноцінно працює на сході країни.

“Безпеки ніякої для цивільних людей не було. Тобто будь-яка міна могла прилетіти не в наш район – лісопосадку, а ближче до КПВВ, відповідно, могли би бути якісь втрати і так далі. В подальшому, щоб знову ж таки звинуватити українську сторону, що вона провокує і не пропускає місцеве населення на непідконтрольну тимчасово територію”, – пояснює український військовослужбовець “Барс”.

Свої провокації бойовики продовжили і в п’ятницю. Поки що Станично-Луганський КПВВ працює у звичному режимі. Вояки ж відновлюють позиції та готуються до чергових провокацій із боку окупантів.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, “5 канал”

Як повідомляв 5.UA, від початку доби з боку збройних формувань Російської Федерації зафіксовано 1 порушення режиму припинення вогню.