СБУ розслідує причетність російських спецслужб до сьогоднішньої кібератаки на Україну – подробиці

Хакерська атака

Зазначається, що загалом було атаковано понад 70 державних веб-сайтів, 10 з яких зазнали несанкціонованого втручання

Служба безпеки України разом зі Держспецзв’язку та Кіберполіцією продовжує розслідувати кібератаку на сайти органів державної влади, що сталася в ніч з 13 на 14 січня 2022 року. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зазначається, що загалом було атаковано понад 70 державних веб-сайтів, 10 з яких зазнали несанкціонованого втручання.

“Нагадаємо, що загалом було атаковано понад 70 державних веб-сайтів, 10 з яких зазнали несанкціонованого втручання. Контент сайтів при цьому змінено не було, а витоку персональних даних не відбулося. Наші фахівці разом з адміністраторами міністерств і відомств відновили роботу більшості веб-ресурсів”, – мовиться в повідомленні.

В СБУ розповіли, що зловмисники зламали інфраструктуру комерційної компанії, що мала доступ з правами адміністрування веб-ресурсів, постраждалих внаслідок атаки.

“Зараз, наприкінці дня, ми можемо з великою ймовірністю стверджувати, що серед інших мала місце так звана supply chain attack, тобто атака через ланцюжок поставок. Зловмисники зламали інфраструктуру комерційної компанії, що мала доступ з правами адміністрування веб-ресурсів, постраждалих внаслідок атаки”, – наголосили в Службі безпеки України.

Повідомляється, що упродовж вихідних фахівці продовжать роботи із розслідування для встановлення його замовників і подальшої офіційної атрибуції.

“Всі деталі події документуються в рамках раніше відкритого кримінального провадження СБУ. Наразі можна говорити, що є окремі ознаки причетності до інциденту хакерських груп, пов’язаних зі спецслужбами РФ”, – мовиться в повідомленні.

Нагадаємо, вночі сталася глобальна атака на урядові сайти і “Дію”. Зокрема, не працювали сайти Кабміну, МЗС, Міносвіти. Наразі відновлюють роботу сайтів, працює кіберполіція. Щодо “Дії”, то сайт недоступний, проте проблем із роботою застосунку немає. 

Водночас СБУ повідомила, чи був витік даних під час масових атак на урядові сайти.