YouTube і Facebook мають модерувати не з РФ – петиція пішла на стіл президенту

Петиція до президента Володимира Зеленського щодо відкриття в Україні офісів Facebook, Google і YouTube зібрала необхідні 25 тис. голосів.

Тепер Зеленський має відповісти на неї.

“Сучасна російсько-українська війна відбувається не лише на окупованій частині Донбасу. Вона має також свій фронт у гібридному протистоянні.

Московські офіси компаній намагаються просувати проросійські наративи через соціальні мережі. На перших шпальтах автоматично пропонують контент із Російської Федерації.

Наприклад, редакторськими добірками YouTube Music для українських користувачів керують із московського офіса. Російські працівники добирають російський контент, що впливає на зміст добірок для українців. Така ситуація є неприпустимою з огляду на те, що Росія є країною-агресором.

Насамперед це небезпечно для українських дітей і підлітків, які є основними користувачами соцмереж і не мають сформованого критичного мислення. І це є бомбою уповільненої дії, що може несподівано спрацювати за 5-10 років і зашкодити нашій державі”, – ідеться в тексті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За хакерськими атаками стоїть Кремль – генерал СБУ назвав мету ворога

Україна має показувати ефективну боротьбу з дезінформацією, ідеться у петиції.

“Ми просимо президента звернутися до вказаних компаній щодо відкриття офісів на території України. Це дасть змогу модерувати інформаційний простір без шкоди Україні, зменшить вплив РФ, а також сприятиме розвитку українських креативних індустрій”, – ідеться в документі.

Торік у вересні під час візиту до США віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров виступав за відкриття в Україні представництв компаній Google і YouTube.

У листопаді YouTube блокував канал українського проєкту “Рагу.лі”.