У прифронтовому Донбасі знову відтермінували місцеві вибори: названо причину

Донецька і Луганська обласні державні адміністрації та обласні військово-цивільні адміністрації повідомили про неможливість проведення місцевих виборів у 18 громадах.

Про це повідомляє прес-служба Центральної виборчої комісії України (ЦВК).

23 грудня ЦВК звернулася до Донецької та Луганської ОДА-ВЦА за висновками щодо можливості організації підготовки та проведення 27 березня перших місцевих виборів в окремих територіальних громадах цих регіонів.

У відповідь на звернення ЦВК надійшли листи, в яких йдеться про неможливість провести перші місцеві вибори на окремих територіях цих областей.

Зокрема, в них повідомляється про те, що «у зв’язку із продовженням здійснення Російською Федерацією збройної агресії проти України неможливо забезпечити стовідсоткову безпеку для громадян під час організації підготовки і проведення місцевих виборів 27 березня».

Крім того, як зазначається в протоколі робочої наради з питання проведення місцевих виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей, що надійшла до комісії разом із листами від облдержадміністрацій, «Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ на не підконтрольній українській владі території зафіксоване тяжке озброєння, розміщене з порушенням відведення, передбачених положеннями Мінських угод, яке за своїми характеристиками дозволяє легко вражати цілі на відстані 15-20 км від лінії зіткнення».

Також, за інформацією ОДА-ВЦА, «в умовах всеосяжного режиму припинення вогню, незаконні збройні формування активно застосовують тактику дистанційного мінування, підпали сухостою поблизу позицій Збройних сил України і населених пунктів».

«З огляду на висновки Командування ООС, ГУ Служби безпеки України та Нацполіції в Донецькій та Луганській областях, за результатами робочої наради всіх відповідних відомств із питання проведення місцевих виборів… Донецька та Луганська ОДА-ВЦА встановили неможливість забезпечити належну безпеку громадян та уникнути терористичної загрози час організації та проведення перших місцевих виборів»

Прес-служба ЦВК

В комісії нагадали, що через це вибори неможливо провести у 10 сільських, селищних, міських територіальних громадах Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та 8 – Сєверодонецького і Щастинського районів Луганської області.

Нагадаємо, щодо призначення місцевих виборів в 18 громадах Луганської і Донецької областей ЦВК неодноразово зверталася до обласних ВЦА, але отримувала відмову через міркування безпеки. Так, вибори не відбулися ані в 2020 році, ані у 2021 році. ЦВК підрахувала, що на місцеві вибори у 18 громадах на Донбасі потрібно 28 млн грн.

ЦВК на засіданні 8 серпня призначила перші місцеві вибори на різних рівнях в 24 областях України, однак вони не відбудуться на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Місцеві вибори в Донецькій та Луганській областях відбудуться, якщо військово-цивільні адміністрації нададуть нові висновки про безпеку в громадах.